5 ok, hogy ne fogyassz kenyeret

Bejelentkezés  |  Regisztráció  | 2025. Július 19. Szombat - Emília
hirdetes
| Szerző: K.O.

5 ok, hogy ne fogyassz kenyeret

A kenyér tévesen van a táplálkozási piramis alapján. Annak ellenére, hogy számos táplálkozási szakértő szükségtelennek, sőt meglehetősen károsnak minősíti a kenyeret és az egyéb gabonatermékeket, ezek mégis széles körben elterjedtek.

Hirdetés
A kenyér tévesen van a táplálkozási piramis alapján. Annak ellenére, hogy számos táplálkozási szakértő szükségtelennek, sőt meglehetősen károsnak minősíti a kenyeret és az egyéb gabonatermékeket, ezek mégis széles körben elterjedtek.

A teljes kiőrlésű kenyér jobban emeli a vércukorszintet, mint egy Snickers szelet

 

A teljes kiőrlésű lisztből készült barna kenyérben nem minden esetben lelhetők fel a gabonában található jótékony rostok, olajok, fehérjék és vitaminok, azoknak a finomítási eljárásoknak köszönhetően, amelyek eredményeképpen a finom porszerű lisztet nyerik. Ezért a kenyeret könnyedén megemészti a szervezet, és nagyon hamar jut el a keringésbe, glükóz formájában. Ez pedig növeli a zsíranyagcserében szerepet játszó hormon, az inzulin termelődését. A teljes kiőrlésű kenyérnek ilyenképp még magasabb glikémiás indexe lehet (élelmiszer vércukor emelő képessége, százalékban), mint egyes csokoládészeleteknek.
 
A hirtelen történő vércukorszint emelkedést ugyanilyen gyors csökkenés követi, minek következtében iszonyú éhségérzet tör ránk. Ezzel pedig kezdetét veszi a véget nem érő kör, mikor eszünk, megint éhesek leszünk és megint eszünk. Ez a szénhidrátban gazdag diéta rossz oldala, amit sok félreinformált illetékes sulykol belénk.
Ezt az ördögi kört kerülendő, sok szakértő a szénhidrát-mentes diétát javasolja a cukorbeteg és túlsúlyos betegeknek.
 
Következtetés: mivel a barna kenyérhez használt teljes gabonaszemek porrá vannak finomítva, gyorsabban felszívódnak és vércukorszint kiugrást okoznak a vérben. Ezért van a kenyérnek még néhány csokoládészeleten is túltéve, magas glikémiás indexe.
Hirdetés
Hirdetés
  • ülőmunka fájdalom

    Az ülőmunka rejtett veszélyei – mit tehetünk ellene nap mint nap?

    Naponta 6-8-10 órát is egyhelyben ülsz? Nem vagy egyedül. Az ülőmunka az egyik leggyakoribb, mégis alábecsült életmódbeli kockázat, amiről sokan csak akkor vesznek tudomást, amikor már fájdalommal jár. Pedig van mit tenni ellene – minden egyes nap.

  • jódhiány jelei

    Ezek a jódhiány figyelmeztető jelei

    Ismerd meg a jódhiány figyelmeztető jeleit, mint a fáradtság, súlygyarapodás, hajhullás és hidegérzet. Tudd meg, hogyan előzheted meg a jódhiányt étrenddel!

  • Gyermekek immunrendszerének erősítése

    A legjobb tippek gyermeked immunrendszerének erősítésére

    Borzalmas, mikor minket dönt le lábunkról a betegség, de amikor gyermekeinkkel történik ugyanez, az a lehető legrosszabb. A kipirosodott orr, az állandó tüsszögés és köhögés, végső soron pedig imádott gyermekünk fájdalomtól csillogó szemeinek látványa minden szülő...

Gyógyszerek cukorbetegek számára

Milyen gyógyszereket kötelező szedni cukorbetegként?

A megfelelő gyógyszeres kezelés és életmód kombinációja segít a vércukorszint stabilizálásában és a hosszú távú egészség megőrzésében. Ezek a gyógyszerek segítenek:

Te melyik gyógymódot részesíted előnyben betegség esetén az alábbiak közül?

Ne vakarózz, ha melegkiütésed van!

Melegkiütés? Ezt tedd vakarás helyett, hogy elmúljon!

A melegkiütés, más néven hőkiütés vagy miliaria, gyakori bőrprobléma, különösen a forró nyári hónapokban. Ez a kellemetlen állapot viszkető, piros kiütésekkel jár, amelyek irritálják a bőrt. A vakarás azonban csak ront a helyzeten, és fertőzést is okozhat. Ebben a cikkben...

Milyen visszér krémet érdemes használnod?

Mikor, milyen visszér elleni krémet érdemes használni?

A visszér probléma sokak számára kellemetlen és fájdalmas lehet, és sokan keresnek hatékony megoldást ennek kezelésére. De mikor és milyen típusú krémet érdemes választani?

Veszélyes lehet a legionella baktérium a vizekben?

Veszélyes baktérium lehet a vizekben – milyen problémákat okozhat a legionella?

A legionella baktérium nagy eséllyel megtalálható a vízrendszerekben, ez köztudott dolog. De vajon kell tőle félnünk, gondot okozhat a szervezetünkre nézve? Mutatunk minden fontos tudnivalót a legionelláról.

Magánklinika előnyei

Miért válasszuk a magánklinikákat? - 5 kiemelkedő előnye a magánklinikáknak

Az egészségügyi ellátás színvonala és hozzáférhetősége napjainkban egyre nagyobb figyelmet kap. Az emberek számára fontos, hogy minőségi, gyors és hatékony ellátásban részesüljenek, és emiatt egyre többen fordulnak a magánklinikák felé. De miért érdemes választani a...

Vashiány tünetei

Vashiány: mi okozza és hogyan lehet tudni, hogy vashiányod van?

Az alacsony vasszint azt eredményezheti, hogy szöveteid és szerveid nem jutnak elegendő oxigénben gazdag vérhez, amit vashiányos vérszegénységnek neveznek. A vashiány gyakran csak enyhe tüneteket okoz, de - ha nem diagnosztizálják és kezelik - befolyásolhatja az ember...

Ascites

Ha nem fáj semmi, nem érzem magam betegnek! (Ascites)

Kata (49) egyedül neveli kamasz fiát. 2020-ban mellrákot diagnosztizáltak, később hashártya áttét miatt ascites alakult ki nála. A tartós katéter beültetés után nem sokkal beszélgetünk Katával, aki így kezdi a beszélgetést: 5 hónap kihagyás után most tértem vissza a...

Gyakorlati tudnivalók a COVID-19 tesztekről utazóknak és munkavállalóknak

Gyakorlati tudnivalók a COVID-19 tesztekről utazóknak és munkavállalóknak

A szerológiai COVID-19 teszt mellett már a PCR tesztes COVID-19 szűrés is elérhető az Affidea Váci Greens Egészségközpontban, ezek az üzleti- és magánutazók, valamint munkavállalók számára is szükségesek lehetnek.

Szentjánosbogarak fényt derítettek néhány kérdésre

A szentjánosbogarak rávilágítanak a mitokondriumok működésére

Egy apró gyár lebeg a sejtjeinkben és szinte minden szükséges energiát biztosít számunkra: ezek a mitokondriumok. Hatékonyságuk csökken az öregedéssel, de akkor is, ha olyan betegségekkel néz szembe a szervezet, mint a cukorbetegség, a rák, vagy a Parkinson-kór. Ez az oka annak,...

Onkológiai Szakrendelés - Péterfi Sándor utca, Budapest

Onkológiai Szakrendelés - Péterfi Sándor utca, Budapest

Cím: 1076 Budapest Péterfy S. u. 8. I. em. 144.
Telefon: 461- 4700/ 1139 mellék
Weblap: www.peterfykh.hu/

Eseménynaptár

2025 Július

H K Sz Cs P Sz V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
             
Pingpongozni jó!

A játék, ami minden korosztály örök kedvence

Minden generációnak megvolt a maga heppje, ami miatt az idősebb korosztály megszólhatta. A mostani Y-Z generáció népbetegségének az elektronikus kütyük folyamatos használatát tartják. És bár valóban el kell ismerni, hogy a legtöbbek esetében ebben a korosztályban igaz, hogy...

Hagyományos kínai gyógymódok

Gua sha terápia, akupunktúra és moxaterápia

A hagyományos kínai orvoslás több ezer éves múltra tekint vissza, az alternatív, vagy holisztikus gyógyászat egyik legkedveltebb formája. Bár maga a hagyományos kínai orvoslás természetesen nem merül ki ezekben, az alábbiakban három ágazatáról lehet olvasni, amelyek sokak...


IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE!X
Érdekelnek a legfrisebb iparági hírek, legújabb blogbejegyzéseink?


A 'FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE' gomb megnyomásával hozzájárulást adsz a hírlevelek fogadásához és elfogadod az Adatvédelmi Szabályzatunkat.